اخبار و اطلاعیه ها

نخستین جلسه هم‌اندیشی کنگره ادبی «خیر ماندگار» در مشهد مقدس

به گزارش روابط عمومی خیر ماندگار، اولین جلسه هم‌اندیشی کنگره ادبی «خیر ماندگار»، شنبه ۱۵ آبان‌ماه با شرکت جمعی از شاعران و فعالان فرهنگی و با حضور حجت‌الاسلام خان‌محمدی(دبیر کنگره و مسئول رویدادهای نیکوکارانه مرکز فرهنگ نیکوکاری) و مهراد شاهی(مسئول تولیدات رسانه‌ای مرکز فرهنگ نیکوکاری) در مشهد مقدس برگزار شد.

حجت‌الاسلام خان‌محمدی، دبیر کنگره ادبی خیر ماندگار، در ابتدای این جلسه از اهمیت برگزاری چنین نشست‌هایی گفت و با اشاره به فرمایشات معصومین(ع) بر لزوم اهتمام محافل ادبی به امر مهم خیر و نیکوکاری تأکید کرد.

وی در ادامه افزود: مسئله کار خیر تا به حال در اشعار آنگونه که باید منعکس نشده؛ شعر امروز نسبت به این موضوع مهم مسئول است و قطعا این مسئله، بار رسالت یک شاعر آگاه را بیشتر و بیشتر می‌کند.

در ادامه این جلسه، شماری از کتاب‌های مجموعه خیر ماندگار، از جمله کتاب نفیس «معماران عصر جدید» که با محوریت معرفی فعالان سازمان‌های خیریه و شناسایی مفاهیم بنیادین «بخشش» و «نیکوکاری» نوشته شده است، در محفل ادبی توزیع شد و در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

خان‌محمدی در ادامه شعری با موضوع خطبه حضرت زینب(س) در واقعه شام خواند و شاعران جوان اهل مشهد نیز سروده‌های خود را که اکنده از مضامین مذهبی و عاشورایی بود، قرائت کردند.

این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست